aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja

W nocy kamiennogórscy policjanci zatrzymali do kontroli na terenie miasta 25 – latka, który nie dość, że sam znajdował się pod wpływem narkotyków, to w pojeździe miał schowaną marihuanę. Kilka dni wcześniej podobne zdarzenie miało miejsce na terenie Lubawki, gdzie 23 – latka prowadziła seata, będąc pod wpływem środków odurzających.

 

29 lipca br. policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze około północy zatrzymali na terenie miasta 25 – letniego mężczyznę, który nie dość, że znajdował się pod wpływem środków odurzających, to miał przy sobie 105 porcji handlowych narkotyków. Mężczyzna przyznał, że nie tak dawno palił marihuanę. Kierujący trafił do policyjnego aresztu, gdzie następnie kryminalni postawili mu zarzut. Mężczyzna przyznał się do zarzutu posiadania środków odurzających, jednak skorzystał z przysługującego mu prawa i nie składał wyjaśnień. Teraz przed sądem będzie odpowiadał za swoje postępowanie.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni temu na terenie Lubawki, gdzie 23 – latka została w nocy zatrzymana do kontroli przez lubawskich policjantów z powodu niesprawnego oświetlenia pojazdu. Szybko się okazało, że młoda kobieta kierowała seatem, znajdując się pod wpływem narkotyków.

Policjanci czekają teraz na wyniki krwi kierujących. W przypadku obojga policjanci zatrzymali im prawa jazdy, a ich auta odjechały na lawecie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających można trafić „za kratki” na okres do 3 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Paulina Basta

Oficer Prasowy

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA