aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja

Policjanci kamiennogórskiej jednostki Policji w nocy 6 lipca na terenie Kamiennej Góry zatrzymali do kontroli pojazd, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał przy sobie schowane narkotyki, które jak twierdził, ktoś mu podrzucił. Dodatkowo sam był pod ich wpływem.

 

Obaj mężczyźni byli znani policjantom, dlatego zachowanie jednego z nich od razu zwróciło uwagę mundurowych. 20 – letni pasażer od samego początku kontroli zachowywał się dość nerwowo. Policjanci podjęli decyzję o dokonaniu kontroli osobistej, w trakcie której przy mężczyźnie znaleźli 4 porcje handlowe marihuany. 20 – latek twierdził, że narkotyki nie należą do niego, że to pomyłka, a schowana w jego saszetce marihuana, została mu w niewyjaśnionych okolicznościach podrzucona. Jego nielogiczne tłumaczenia i sam fakt posiadania środków odurzających był podstawą do zatrzymania go w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Ponadto tester narkotykowy wykazał, że zatrzymany mężczyzna był pod wpływem środków odurzających.

W toku dalszych czynności mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i w swych wyjaśnieniach przedstawił wersję, w której to miał znaleźć środki odurzające na placu pod marketem.

Za posiadanie środków odurzających grozić mu teraz może kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

mł.asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

REKLAMA