aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja

W poniedziałek (6 lipca) na terenie Kamiennej Góry policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli mężczyznę, który wsiadł za kierownicę, mimo cofniętych przez sąd uprawnień, a dodatkowo znajdując się pod wpływem alkoholu.

 

Funkcjonariusze obserwowali mężczyznę i sposób, w jaki prowadzi swój pojazd. Jadąc za 45 – latkiem utwierdzili się w przekonaniu, że może znajdować się on pod wpływem np. alkoholu. Do zatrzymania mężczyzny doszło na ul. Jeleniogórskiej. Szybko okazało się, że ma on w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych na jaw wyszło, że sąd niemal 10 lat temu ze względów zdrowotnych, wydał 45 – letniemu mieszkańcowi Kamiennej Góry zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów w ruchu lądowym.

W związku z powyższym policjanci przekazali pojazd osobie wskazanej przez kierowcę, a jemu samemu wystawili wezwanie do stawiennictwa w tutejszej Komendzie jak wytrzeźwieje.
Teraz 45 – latkiem zajmą się policjanci z Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego, którzy na podstawie zebranego materiału dowodowego, będą decydować o treści zarzutów dla niego.

Przypominamy! Skazanie za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości niesie za sobą karę pozbawienia wolności do lat 2 i zakazu prowadzenia pojazdów w wymiarze od 3 do 15 lat. Skutkuje także wydaniem przez starostę powiatowego decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, jeśli takowe kierujący posiada.

mł.asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

 

REKLAMA