aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Ochrona Przyrody w Polsce

W piątek i sobotę (10 i 11 maja) odbył się finał X Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego pod nazwą "Ochrona Przyrody w Polsce".W piątek, w pierwszym dniu finału finale wzięło udział 23 uczniów, w tym trzech z naszego regionu (Martyna Nieczyperowicz z kamiennogórskiej "jedynki", Weronika Czajkowska z Wojcieszowa i Sergiusz Kunasz z kamiennogórskiej "dwójki").

Konkurs rozpoczął się od testu. Po jego napisaniu finaliści udali się na wycieczkę przyrodniczą na trasie Mysłakowice (dom tyrolski)- Piechowice (zabytkowy cis) - Świeradów Zdrój, gdzie w Parku 3 Żywiołów  uczestniczyli w ciekawej prelekcji dotyczącej Gór Izerskich.

Do ścisłego finału, który odbył się w sobotę w Michałowicach awansowało dziesięciu najlepszych przyrodników, w tym Martyna Nieczyperowicz z SP Nr 1 z Kamiennej Góry. Podczas finału młodzi ekolodzy odpowiadali na pytania dotyczące form ochrony przyrody w Polsce m.in. rozpoznawali osobliwości parków narodowych, rośliny i zwierzęta chronione w Polsce. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła  Jessica Buczyńska z Gryfowa Śląskiego. Oczko niżej uplasował się Kacper Cebulski ze Zgorzelca. 3. miejsce na równi zajęli Damian Jaśkiewicz ze Zgorzelca i Karolina Wojtowicz z Gryfowa Śląskiego, a na 10. miejscu konkurs zakończyła Martyna Nieczyperowicz z SP Nr 1 w Kamiennej Górze.

W X Regionalnym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym, który składał się z trzech etapów udział wzięło łącznie 1130 uczniów z 33 szkół podstawowych z byłego województwa jeleniogórskiego.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez