aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Podczas dzisiejszej (pitek,, 29 listopada) sesji radni gminy Marciszów zapoznani zostali z funkcjonowaniem służby zdrowia w Marciszowie.

 

Działający w Marciszowie NZOZ prowadzi poradnię podstawowej opieki zdrowotnej oraz poradnie specjalistyczne. W POZ-ie zatrudnionych jest pięciu lekarzy. Złożone zostały 9142 deklaracje (po ponad 3 tys. do lekarza i pielęgniarki, prawie 1,9 tys. do położnej i 342 w medycynie szkolnej). W tym roku złożone zostały 194 nowe deklaracje, wycofano 50 deklaracji w tym 40 z powodu śmierci.

NZOZ prowadzi dwie poradnie specjalistyczne: reumatologiczną i ginekologiczno-położniczą. W tej drugie pracuje troje lekarzy. Kontrakt jest mniejszy od zapotrzebowania.

Do wczoraj marciszowska poradnia udzieliła 13 378 świadczeń, w tym prawie 11 tys. w POZ, 2403 w AOS (901 w poradni reumatologicznej, 1502 w ginekologiczno-położniczej). Statystyka nie obejmuje gabinetu zabiegowego.

W tym roku na inwestycje NZOZ wydał ponad 100 tys. zł. Zakupione zostało USG z końcówka do badania stawów i tarczycy, sprzęt komputerowy oraz przeprowadzono remontów.

Problemem dla jednostki jest pozyskiwanie personelu.

REKLAMA