Print
Kamienna Góra - Jacek Pluta

Dzisiaj (piątek, 27 września) gościem Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze był Jacek Pluta, absolwent tej szkoły, aktor.

 

Jacek Pluta w latach 1988 - 1993 był uczniem technikum mechanicznego maszyn i urządzeń włókienniczych. Jego wychowawcą był śp. Rudolf Polak. Po maturze, zamiast pracy w zawodzie lub studiów politechnicznych wybrał szkołę teatralną. Został aktorem znanym ze scen teatralnych i ról w polskich filmach i serialach.

Kamienna Góra - Jacek Pluta

Wizytę w szkole rozpoczął od spotkania z młodzieżą, która występuje podczas szkolnych uroczystości. Pokazał fragmenty filmów ze swoim udziałem. Opowiadał również o o tym, jak podjął decyzję o studiach aktorskich. J. Pluta brał udział w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Jacka Bruździaka i to twórca zespoły My stał się inspiracją próby przystąpienia do egzaminów.

Kamienna Góra - Jacek Pluta

Podczas spotkania z młodzieżą na aktora czekała niespodzianka. Spotkał się ze swoją nauczycielką języka niemieckiego Blandyną Olejnik-Dziurą.

Na kolejnej lekcji, w ramach przedmiotu Wiedza o kulturze w klasie pierwszej technikum, J. Pluta wziął udział w lekcji Historia kina.