aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Marcin Gwóźdź

Dzisiaj (poniedziałek, 24 czerwca) z burmistrzem Kamiennej Góry Januszem Chodasewiczem spotkał się wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Gwóźdź. Rozmowa w ratuszu dotyczyła m.in. budowy łącznika drogi S3 z Wałbrzychem.

 

Marszałek M. Gwóźdź odwiedził kamiennogórski ratusz po raz pierwszy, poprzednie spotkania odbywały się we Wrocławiu. Marszałkowi podlegają dwa departamenty. W pierwszym: Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych rozliczany jest wniosek o wypłatę dotacji do budowy targu. W drugim Gospodarki powstaje m.in. strategia rozwoju województwa.

Podczas roboczej wizyty panowie rozmawiali m.in. o dotacjach na budowę wodociągów i kanalizacji. Marszałek zachęcał do śledzenia ogłoszeń o konkursach. Do rozdysponowania zostało jeszcze 6 mln zł. Podkreślał również podział województwa na bogata północ i biedniejsze południe. W przyszłości podział taki powinien zostać złagodzony przez programy i zapisy w strategiach.

Janusz Chodasewicz prosił o pomoc w uzyskaniu pomocy Województwa w remoncie drogi prowadzącej do Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji. Marszałek zobowiązał się do przekazania prośby członkowi zarządu zajmującemu się tą tematyką.

Rozmowa dotyczyła również owego pomysłu na połączenie Wałbrzycha z drogą S3 w Ptaszkowie. Burmistrz poinformował, że trwa analiza nowego rozwiązania. Na obecnym skrzyżowaniu dróg w kierunku Czarnego Boru i Jaczkowa powstałoby rondo, z którego prowadziłby nowa droga do Ptaszkowa. Trasa ma ok. 1,1 km długości i jest o połowę krótsza od proponowanego do tej pory rozwiązania.

Kamienna Góra - Marcin Gwóźdź

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez