x x 3 4 5 6 7 8 9 x x 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Kamienna Góra - Miejski Konkurs Krajoznawczo-Przyrodniczy

W Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się dzisiaj (sobota, 30 listopada) Miejski Konkurs Krajoznawczo-Przyrodniczy zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych.

Do turystycznej rywalizacji przystąpiło 36 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych z dwóch kamiennogórskich szkół podstawowych. Każda szkoła mogła wystawić dwie drużyny w każdym pionie klas.

Turniej rozpoczął się od testu pisanego indywidualnie przez każdego z uczestników. Drugą konkurencją były pytanie, na które odpowiadały całe drużyny. Młodzi turyści musieli wykazać się wiedzą o pierwszej pomocy (m.in. zaprezentować ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej), znakach turystycznych, wyposażeniu apteczki, roślinach. Pytania zadawali członkowie sześciu komisji.

W teście najwięcej punktów wśród czwartoklasistów zdobyła Małgorzata Stramka (SP2), drugie miejsce zajął Adam Kołodziej (SP2), a trzecie Daria Sowa (SP1). W grupie uczniów klas piątych najlepiej test napisał Kacper Zabłocki (SP1). O jeden punkt mniej miału trzy uczennice: Aleksandra Fryzowicz (SP1), Klaudia Kozik (SP2) i Antonina Trzaskoma (SP2). Wśród szóstoklasistów wygrała Martyna Nieczyperowicz (SP1) przed Darią Dziakowską (SP1) i Sylwią Ewy (SP1).

W klasach czwartych pierwsze miejsce zajęła drużyna A z "dwójki", drugie drużyna A z "jedynki", trzecie ekipa B z "dwójki". Po zsumowaniu punktów puchar w tej kategorii wiekowej zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2.

W klasach piątych wygrała drużyna B z SP2, drugie miejsce zajęła drużyna A z SP2, a trzecie ekipa A z SP1. Puchar wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2.

W najstarszej grupie, uczniów klas szóstych, wygrała drużyna B z SP1, drugie miejsce zajęła drużyna B z SP2, a trzecie drużyna A z SP1. Puchar zabrali do szkoły szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że cały turniej wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. To oni odebrali puchar ufundowany przez burmistrza.

Nagrodę indywidualną odebrała Martyna Nieczyperowicz.