aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - konferencja

W Społecznym Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze odbyła się dzisiaj (sobota, 30 listopada) V Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.


Inicjatorką corocznych konferencji jest Bożena Ziemiańska, obecna przewodnicząca rady powiatu. Celem konferencji jest przybliżenie problemów osób niepełnosprawnych, prezentacja jak można sobie z nimi radzić oraz integracja. Konferencję zorganizowali pracownicy starostwa.

Tegoroczna edycja zorganizowana została pod hasłem "Równe szanse w społeczeństwie". To również nazwa projektu realizowanego przez Dom Samopomocy. Znaczna część spotkania poświęcona była prezentacji właśnie tego projektu.

W ramach projektu odbyły się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych. Młodzież uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w pracowniach działających w Domu Samopomocy, przygotowany został spektakl o problemach osób niepełnosprawnych, odbyły się również warsztaty dziennikarskie i powstała gazetka. Podopieczni Domu odwiedzili również Chełmsko Śląskie, m.in. śpiewali z zespołem Zgoda.

Uczestnicy konferencji obejrzeli również mecz piłki siatkowej z udziałem osób niepełnosprawnych. Szybko okazało się, że kamiennogórscy trenerzy i zawodnicy mieli problem z pokonaniem doświadczonych graczy.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez