aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
ZSZiO Kamienna Góra

Około sześciuset osób uczestniczyło dzisiaj (piątek, 17 maja) w Dniu Otwartym zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

 

Odwiedzający podzieleni zostali na trzy grupy. Rozpoczynali poznawanie szkoły o godzinie 9, 11 i 13. W tym roku naukę w ZSZiO rozpoczną pierwsi ósmoklasiści kończący szkoły podstawowe oraz ostatni trzecioklasiści z gimnazjów. Uczyć się więc będzie podwójny rocznik. Szkołą przygotowała dla nich miejsca w sumie 12 klasach pierwszych, jeśli będzie potrzeba ilość klas pierwszych może zostać zwiększona.

ZSZiO Kamienna Góra

Z powodu rozpoczęcia remontu sali sportowej goście witani byli przed szkołą. Wysłuchali występu jednej z uczennic i obejrzeli musztrę w wykonaniu uczniów klas mundurowych. W mniejszych grupach gimnazjaliści i ósmoklasiści zwiedzili szkołę. Zobaczyli klasy, pracownie zawodowe, mieli okazję do zapoznania się z ofertą części pracodawców zapewniających praktyki.

ZSZiO Kamienna Góra

W tym roku w ZSZiO uczy się 670 osób w 29 klasach. Technicy uczą się w 6 zawodach, szkoła branżowa uczy 16 zawodów. Od września gimnazjaliści mogą rozpocząć naukę w czteroletnich technikach lub trzyletnich szkołach branżowych, ósmoklasiści wybierają pięcioletnie technika lub trzyletnie szkoły branżowe.

ZSZiO Kamienna Góra

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA