aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
policja Kamienna Góra

Zbliżające się Święta Wielkanocne dla wielu ludzi to czas zakupów, wyjazdów z domu, oraz związanego z tym zaabsorbowania. Pośpiech oraz zakłopotanie sprzyja popełnianiu przestępstw i powstawaniu zagrożeń również na drodze.

 

Kamiennogórscy policjanci przestrzegają mieszkańców powiatu kamiennogórskiego, a w szczególności osoby starsze i samotne narażone na wszelkiego rodzaju oszustwa, kradzieże, akty wandalizmu i chuligaństwa w okresie zbliżających się świąt. Coraz częściej osoby starsze nie dają się oszukać m.in. na tzw. „wnuczka”, fałszywym administratorom lub ostatnio też fałszywym funkcjonariuszom. Nadal jednak odnotowywane są przypadki tego typu przestępstw, gdzie w wyniku oszustwa pokrzywdzonymi są osoby starsze i samotne. W związku ze zbliżającymi się świętami przypomnijmy im o tym, jak chronić się przed oszustami. Pamiętajmy, że nigdy nie wiemy, kiedy oszuści zaatakują, dlatego apelujemy o ostrożność, zasadę ograniczonego zaufania i otoczenia troską przez rodzinę i przyjaciół swoich bliskich oraz osób samotnych z sąsiedztwa. Dzięki czujności i wiedzy o sposobach działania przestępców, seniorzy mogą uchronić swoje oszczędności. Kamiennogórscy policjanci spotykają się z osobami starszymi w ramach różnego rodzaju inicjatyw. Przekazują im informacje dotyczące różnego rodzaju zagrożeń, które mogą dotykać osoby starsze, a także, jak się w takich sytuacjach zachować. Policjanci na co dzień współpracują również w tym zakresie z ośrodkami pomocy społecznej, z domami opieki społecznej oraz innymi instytucjami pomocowymi. Dzielnicowi w trakcie codziennej służby docierają też do osób starszych. Przekazywane są broszury informacyjne. To tylko niektóre z działań profilaktycznych realizowanych przez kamiennogórskich funkcjonariuszy.

Kolejnym problemem jest sposób właściwego zabezpieczania swojego mieszkania, posiadanego mienia, zwłaszcza tego pozostawionego na terenie ogrodów działkowych. Rozpoczęty sezon działkowy sprzyja działaniom przestępców ukierunkowanych właśnie na kradzież pozostawionego tam mienia. Ich łupem padają głównie niezabezpieczone urządzenia i sprzęt ogrodniczy pozostawiany przez użytkowników działek w altanach.

Zbliżający się okres świąteczny to również wzmożone działania Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze Policji ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym czasie znacząco nasila się ruch na drogach, dlatego już od najbliższego weekendu znacznie więcej policjantów niż na co dzień będzie czuwać nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą realizowali czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach, zapewnienie ich użytkownikom bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymanie płynności ruchu.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez