Print
Iwona Krawczyk

Dzisiaj (poniedziałek, 1 kwietnia) poseł Iwona Krawczyk spotkała się w Kamiennej Górze z lokalnymi mediami. Rozmowa dotyczyła zarówno spraw ogólnopolskich, jak i lokalnych.

 

Posłanka pochwaliła się, że z ramienia swojego klubu odpowiada za procedowanie projektu nowej ustawy o hodowli zwierząt. Właśnie odbyło się pierwsze czytanie dokumentu, który dostosowuje polskie przepisy do unijnych dyrektyw. Dla młodej posłanki to wyróżnienie.

– Obecnie rządzący nie chcą żadnych zmian, chcą rozdawać, a nie reformować – tak o propozycji 13 emerytury mówiła dzisiaj posłanka. Nad projektem ustawy w tej sprawie posłowie debatować będą na najbliższym posiedzeniu. Ustawa zakłada jednorazową, tylko w 2019 roku, wypłatę 1100 zł każdemu emerytowi i renciście. Według posłanki to jednorazowe wsparcie nie poprawi bezpieczeństwa emerytów i rencistów, jest tylko elementem kampanii wyborczej. Według I. Krawczyk, zarówno przy 13 emeryturze, jak i w programie 500+ powinien być próg finansowy. Programy powinny być skierowane do osób z niskimi dochodami, a nie do wszystkich.

– Absolutnie się z tym nie zgadzam – tak o zmianie prezesa w Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze mówiła dzisiaj I. Krawczyk, była wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Podkreślała jednak, że obecne władze województwa mają prawo do zmian w zarządzie. I. Krawczyk żałuje, że Wiktor Król nie dokończył dwóch projektów: uruchomienia rehabilitacji kardiologicznej oraz zakupu rezonansu.

Posłanka podzieliła się również wiosennymi spostrzeżeniami. Korzystając z ładnej pogody wybrała się na spacer po okolicach Czadrowa, zamiast śladów wiosny znalazł rozrzucone części samochodowe, szyby, lodówki. Zaapelowała o dbanie o czystość środowiska.