aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W nocy z soboty na niedzielę zmieniliśmy czas. Warto sprawdzić, czy mamy dobrze ustawione zegarki. Dzisiaj Unia Europejska wprowadziła czas kompromisowy. Rewolucyjna decyzja zapadła w ostatniej chwili. Warto sprawdzić, czy posługujemy się dobrym czasem.

Aktualizacja 13:15

Ta informacja nieprzypadkowo opublikowana została 1 kwietnia.  To primaaprilisowy żart. Od niedzieli obowiązuje czas letni.

Oryginalna informacja
Dyskusje o zasadności zmieniania czasu trwały od kilku lat. W ubiegłym tygodniu UE postanowiła, że ostatnia zmiana nastąpi w 2021 roku. Jaki czas będzie obowiązywał, mają ustalić poszczególne kraje.

Decyzja wywołała sporo emocji. Każde z państw mogłoby bowiem wprowadzić inny czas i podróż np. z Polski do Czech czy Niemiec wiązałaby się z koniecznością przestawienia zegarków. Europejscy urzędnicy postanowili zakończyć spekulacje i wprowadzić jednolity czas w całej Unii. Ponieważ nie mogli dojść do porozumienia, który czas, letni czy zimowy, wybrać, postanowili wprowadzić czas kompromisowy - przesunąć zegarki o pół godziny.

Od dzisiaj w całej UE obowiązuje jeden czas. Osoby, które przestawiły w niedzielę zegarki na czas letni, muszą cofnąć wskazówki o pół godziny. Ci, którzy pozostali przy czasie zimowym, muszą przesunąć zegarki o pół godziny do przodu.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez