aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że od 14 marca (czwartek) zamknięta zostanie droga krajowa nr 5 od Bolkowa do węzła z S3. Droga zamknięta zostanie po południu. Przejazd tym odcinkiem będzie niemożliwy do połowy sierpnia.

 

Zamknięty zostanie odcinek o długości ponad 2 kilometrów od węzła Bolków (połączenie z drogą ekspresową S3) do stacji paliw Orlen w Bolkowie.

Jak informuje GDDKiA - Zamknięcie drogi związane jest z prowadzoną budową obwodnicy Bolkowa. Wykonawca w ramach tego zadania rozpocznie właśnie przebudowę tego odcinka drogi nr 5 jak i budowę jej skrzyżowania z nową obwodnicą. Zakres zaplanowanych w tym etapie prac wymaga całkowitego zamknięcia drogi. Przeprowadzona zostanie korekta niwelety drogi i korekta jej przebiegu w planie (korekta łuków poziomych), a także związane z tym poszerzenia korpusu drogowego. Przebudowane zostaną przepusty drogowe i wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni i poboczy.

Na czas przebudowy i zamknięcia fragmentu drogi krajowej nr 5 wyznaczono objazd od węzła „Bolków” drogą ekspresową S3 do węzła „Jawor Południe”, dalej drogą wojewódzką (dawna DK3) przez miejscowości Sokola i Świny do Bolkowa i powrót na drogę krajową DK5 w Bolkowie.

Bolków - objazd

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez