aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
policja

Dwa patrole policji wezwane zostały w nocy z soboty na niedzielę (9/10 lutego) do jednego z lokali na terenie Lubawki. Zatrzymany 28-latek usłyszał szereg zarzutów.

 

Gdy policjanci weszli do lokalu mężczyzna stał się bardzo agresywny. Krzyczał na policjantów, używał wulgarnych i obelżywych słów, próbował uderzyć funkcjonariuszy. Nie chciał opuścić lokalu. Policjanci postanowili go zatrzymać.

Okazało się, że awanturował się 28-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, który do Lubawki i Czech przyjechał na narty. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli około 4 porcji suszu marihuany.

Zatrzymany postanowił zmienić metodę działania. Zamiast grozić, próbował policjantów przekupić. Próbował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową, nawet gdy policjanci poinformowali go, że to przestępstwo. Mężczyzna trafił do aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy Policji, posiadania środków odurzających oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Do zarzucanym mu czynów przyznał się. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, za znieważenie funkcjonariuszy publicznych do roku pozbawienia wolności, a za wręczenie korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności służbowych do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez