aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
policja

Wczoraj (niedziela, 10 lutego) policjanci zatrzymali 21-latka, który prowadził samochód pomimo cofnięcia prawa jazdy. Nie było to jedyne przestępstwo młodego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego.

 

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Marciszów. Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierującego audi. Kierowca zamiast zatrzymać się, przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg i w jednej z uliczek Marciszowa zatrzymali pojazd.

Okazało się, że kierujący audi ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jego zachowanie wzbudziło zainteresowanie policjantów. Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić narkotest. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku, zawieźli zatrzymanego na pobranie krwi. Dopiero na podstawie tych wyników będzie wiadomo, czy kierujący był pod wpływem narkotyków.

Za prowadzenie samochodu pomimo cofnięcia uprawnień 21-latkowi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policjantami do lat 5. Karę wymierzy sąd.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez