aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - ratusz

W najbliższy poniedziałek (28 stycznia) rusza, zapowiadana przez burmistrza Janusza Chodasewicza, komunikacja miejska. Będzie bezpłatna, ale nie wszyscy będą mogli z niej korzystać.

Aktualizacja 23.01.2019.

Urząd Miasta opublikowął informację dotyczącą możliwości korzystania z komunikacji przz osoby spoza wcześniej wskazanej grupy.

- W związku z licznymi pytaniami i w uzupełnieniu wczorajszej informacji na temat bezpłatnego przewozu osób, informuję, że usługa skierowana jest do wymienionych grup – uczniów, emerytów, osób niepełnosprawnych, w pierwszej kolejności. Oznacza to, że wszyscy pozostali będą mogli skorzystać z transportu w miarę wolnych miejsc w autobusie. W żadnym przypadku nie będzie pobierana opłata za przejazd. 

Oryginalna informacja
Uruchomieniem komunikacji od poniedziałku pochwalił się wczoraj (poniedziałek, 21 stycznia) na sesji burmistrz. Zasadami funkcjonowania zaskoczył radnych. Uchwalając budżet radni zapisali na komunikację 150 tys. zł. Informowani byli, że powstanie jedna linia łącząca ul. Jeleniogórską z cmentarzem przy ul. Wałbrzyskiej. Przejazdy miały być bezpłatne dla uczniów i seniorów (65+).

Wczoraj burmistrz poinformował radnych, że "bezpłatny przewóz osób" będzie bezpłatny dla wszystkich. Tłumaczył radnym, że miasto nie może pobierać opłat za bilety. Dopytywany przez rajców burmistrz stwierdził, że decyzja o zmianie zasad zapadła "w czwartek o 8:15". Przejazdy realizować będzie kamiennogórski PKS, który jako jedyny złożył ofertę. Uruchomienie komunikacji to eksperyment, który ma potrwać do września. Burmistrz zapowiedział, że umowę można zerwać po pierwszym kwartale. W zależności od zapotrzebowania może być również przedłużona. Po mieście jeździć będzie jeden bus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, przy dużej frekwencji przejazdy realizować ma autobus, bez udogodnień dla niepełnosprawnych. Radni przypomnieli burmistrzowi, że 150 tys. zł zapisali na cały rok funkcjonowania przewozów.

Dzisiaj Urząd Miasta opublikował rozkład jazdy i zasady korzystania. Okazuje się, że przejazdy będą bezpłatne dla uczniów, emerytów i osób niepełnosprawnych, po okazaniu odpowiedniego dokumentu (legitymacji: szkolnej, emeryta-rencisty lub osoby niepełnosprawnej). Jak wyjaśniają urzędnicy, tylko te grupy będą mogły korzystać z komunikacji. Pozostali z przejazdu nie będą mogli korzystać. W przyszłości może się to zmienić.

Trasa prowadzi z ul. Jeleniogórskiej (parking naprzeciwko komisu samochodowego) przez markety Lidl, Kaufland, Intermarche, ul. Kościuszki na Słowackiego, do Dino na ul. Cegielnianej i dalej na cmentarz. Zaplanowano siedem par połączeń pierwsze wyjedzie o 8 rano z ul. Jeleniogórskiej, ostatnie o 17:30 spod cmentarza. Pokonanie trasy ma zajmować ok. 30 minut.

rozkład jazdy

komunikacja

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez