aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Od jednego z internautów otrzymaliśmy pytanie dotyczące reklamowanego ostatnio urządzenia mającego zastąpić w samochodzie foteliki czy siedzisku dla dziecka. Rodzic zastanawiał się czy w ten sposób może legalnie przewozić dzieci?

 

Urządzenie pozwala na skrócenia pasa bezpieczeństwa w ten sposób, że przewożone dziecko siedzi na kanapie samochodu, a nie na dodatkowym siedzisku czy foteliku. O opinię dotyczącą legalności stosowania takiego rozwiązania zapytaliśmy kamiennogórskich policjantów. Okazało się, że urządzenie ma wydane świadectwo homologacji, wydane po badaniach przeprowadzonych przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji. Znak potwierdzający homologację jest widoczny na produkcie lub jego etykiecie. Zgodnie z prawem urządzenie może więc zastąpić fotelik czy siedzisko. Policjanci podkreślają, że decydując się na stosowanie urządzenia, należy postępować zgodnie z instrukcją. Dotyczy to nie tylko sposobu montażu, ale również wieku i wagi przewożonego dziecka.

Na forach internetowych trwają dyskusję, czy takie rozwiązanie jest również bezpieczne co fotelik i siedzisko. Zdania uczestników rozmów są podzielone.

zamiast fotelika

Fot. empik.com

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA