aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA

esmedia

Najnowsze

Chełmsko Śląskie - Wspólnie dla Chełmska

Wczoraj (środa, 12 grudnia) w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Wspólnie dla Chełmska”, który realizowany był przez Szczepana Zająca i Damiana Skorupińskiego.

 

Podczas spotkania zostały przedstawione zrealizowane zadania projektowe, przedstawiono rozliczenie finansowe, a następnie zaproszono na premierę filmu „Szymrych”.

W ciągu kilku miesięcy udało się zrealizować następujące zadania: wykonanie tablic historycznych, wykonanie mapki z zaznaczonymi punktami opisanymi na tablicach, wykonanie masztu z flagą herbu Chełmska Śląskiego na budynku dawnego ratusza, wykonanie prac porządkowych wokół kościoła i cmentarza ewangelickiego, zagospodarowanie terenu zielonego wokół parkingu na rynku.

Najtrudniejszym zadaniem było wykonanie filmu "Szymrych". Dokument jest kalejdoskopem wspomnień najstarszych mieszkańców Chełmska Śląskiego. Autorzy filmu planują kolejne prelekcje dla szerszej publiczności.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Lubawce.

Chełmsko Śląskie - Wspólnie dla Chełmska

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA