aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Marciszów - sesja rady gminy

Dzisiaj (wtorek, 20 listopada) odbyła się pierwsza sesja rady gminy Marciszów nowej kadencji. Obrady rozpoczęła Jadwiga Adamczyk, najstarsza radna.

 

Radni odebrali dokumenty potwierdzające zwycięstwo w wyborach oraz złożyli ślubowanie. Wybrany został nowy przewodniczący i wiceprzewodniczący rady.

Jedynym kandydatem na przewodniczącego był Mirosław Wolak, jak sam mówił był już przewodniczącym rady ok. 20 lat temu. W poprzedniej kadencji był wiceprzewodniczącym. Za jego kandydaturą zagłosowało 14 radnych 1 wstrzymał się od głosu, nikt nie był przeciwko.

Jedynym kandydatem na wiceprzewodniczącego był Dawid Chęciński, który rozpoczyna właśnie trzecią kadencję. Za jego wyborem zagłosowali wszyscy (15) radni.

Ślubowanie złożył dzisiaj również nowy wójt. W pierwszej turze wyborów wygrał Wiesław Cepielik. Od kończącego pracę wójta Stefana Zawieruchy otrzymał klucze do urzędu.

Pierwszą sesję w Marciszowie obserwowała liczna grupa gości. Wśród nich byli członkowie Klubu Europejskiego. Członkami klubu są zarówno były, jak i obecny wójt. Prezes klubu Dariusz Kurowski podziękował kolegom za sposób przekazania władzy.

Pierwsza sesja rady gminy w Marciszowie

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez