aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - Bezpieczny KRUSnal

Dzisiaj (środa, 14 listopada) na terenie szkółki leśnej w Krzeszowie odbył się pierwszy etap Dolnośląskiego Konkursu „Bezpieczny KRUSnal”. Jest to konkurs dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich, jego celem jest profilaktyka w zakresie bezpieczeństwa w specyficznych dla wsi i terenów leśnych sytuacjach.

 

W konkursie w Krzeszowie uczestniczyło 33 uczniów ze szkół podstawowych w Marciszowie (opiekun Grażyna Jędruch), Pisarzowicach (opiekun Agata Respondek), Lipie (opiekun Bogusława Radecka-Bych), Miszkowicach (opiekun Justyna Duda) i Krzeszowie (opiekun Małgorzata Zarzecka). Konkurs prowadziły Lilla Słowińska i Ewelina Cierpkowska, pracownice kamiennogórskiego KRUS-u. Każdy z uczestników otrzymał do wypełnienia test składający się z 28 pytań zamkniętych i jednego zadanie otwartego.

W czasie gdy komisja konkursowa sprawdzała testy, uczestnicy konkursu zwiedzili bazylikę w Krzeszowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Wręczali je kierownik kamiennogórskiego KRUS-u Anna Pękalska, wójt Patryk Straus oraz nadleśniczy Dariusz Gajda. Konkurs wygrał Olaf Stelmach, drugie miejsce zajęła Zuzanna Wicher, trzecie Maciej Tobiasz. Najlepsze dziesięć osób będzie uczestniczyło w konkursie dolnośląskim.

Organizatorem konkursu jest Oddział Regionalny KRUS we Wrocławiu, a współorganizatorem jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Krzeszów - Bezpieczny KRUSnal

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez