aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka - sesja rady

Dzisiaj (poniedziałek, 8 października) na nadzwyczajnej sesji obradowali radni Lubawki. W porządku obrad znalazły się tylko sprawy finansowe, ale radni szybko zeszli na temat stadionu.

 

Przed sesją radni otrzymali kopie wezwania do wykonania prac gwarancyjnych na stadionie. Termin odpowiedzi wykonawcy mija dzisiaj. Część z rajców chciała dopisać do porządku obrad punkt związany ze stadionem i poznać obecny stan ustaleń. Burmistrz i przewodnicząca tłumaczyły, że zmiana porządku obrad sesji nadzwyczajnej jest niemożliwa. Na wniosek grupy radnych, kolejna nadzwyczajna sesja zwołana została na piątek. Dotyczyć ma stadionu.

Podczas dzisiejszej sesji radni zgodzili się przekazać 10 tys. zł na prace konserwatorskie w kościele w Chełmsku Śląskim. Dłuższa dyskusja wywiązała się przy przekazywaniu 180 tys. zł na budowę boiska przy szkole w Lubawce. Na ten cel Lubawka ma 140 tys. zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Jedyny chętny wykonawca zaproponował jednak znacznie większą kwotę. Brakujące pieniądze burmistrza postanowiła przenieść z remontu parku Watra, którego termin wykonania przesunięty został do 2020 roku. Większość radnych, przy czterech głosach wstrzymujących się, zgodziła się na takie rozwiązanie.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez

REKLAMA