aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

muzeumWczoraj (piątek, 4 października) Przemysław Burchardt z kamiennogórskiego muzeum, podczas konferencji w Bolkowie, przedstawił skarb z Dębrznika znajdujący się w zbiorach placówki.

 

W bolkowskim domu kultury odbyła się cześć trwającej od 5 do 7 października 4. Międzynarodowej konferencji regionalistów, historyków i kronikarzy miejscowości obszaru doliny Bobru na Dolnym Śląsku. Pozostałe spotkania zorganizowane były w Piechowicach, Kromnowie i Lubomierzu.

Pracownik Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprezentował zbiór srebrnych monet Opiekun działu Numizmatyczno- Historycznego wygłosił wykład traktujący o historii monet, z uwzględnieniem heraldyki numizmatycznej i ikonografii, przedstawiającej emitentów. Prezentacja została przygotowana w języku polskim i niemieckim.

Organizatorem konferencji był Stiftung Kulturwerk Schlesien z Wuerzburga we współpracy z niemieckimi stowarzyszeniami zrzeszającymi głównie byłych mieszkańców Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Bolkowa i Kamiennej Góry. Naukowe spotkanie prowadzili dr U. Schmileski i J. Schwanitz.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez