aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Michalina Antoniewska i Natalia Tokarczyk (od lewej)

Natalia Tokarczyk i Michalina Antoniewska reprezentować będą powiat kamiennogórski w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.


W sali Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących odbyła się dzisiaj (wtorek, 5 listopada) konferencja poświęcona sprawom młodzieży połączona z wyborem członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Obradom przyglądały się Iwona Krawczyk, radna sejmiku i Ewa Kocemba, starosta.

Młodzieżowy Sejmik to nowy pomysł. Tworzyć go ma 60 młodych ludzi z całego województwa. W każdym powiecie i mieście na prawach powiatu wybierane są dwie osoby. Do tej pory odbyło się już 19 konferencji. Jeszcze w listopadzie członkowie Młodzieżowego Sejmiku wezmą udział w trzydniowym szkoleniu. W grudnia zaplanowano pierwsze posiedzenie. Młodzieżowy Sejmik ma prezentować swoją pracę w internecie, tak aby każdy młody mieszkaniec województwa miał wpływ na funkcjonowanie tego gremium.

Przy okazji wyborów odbywają się konferencje, podczas których młodzież może przedstawić swoje problemy oraz pomysły na ich rozwiązanie. Wśród kamiennogórskich pomysłów znalazły się m.in. udostępnienie sieci bezprzewodowej wszystkim uczniom na terenie szkoły oraz stworzenie spółdzielni uczniowskiej, która ułatwiłaby znajdowanie drobnych prac. Młodzież dyskutowała również o finansowaniu sportu.

W wyborach wystartowało ośmioro kandydatów. Oddanych zostało 171 głosów. N. Tokarczyk otrzymała 68 głosów i w jej kadencja trwać będzie dwa lata. Rok w sejmiku pracować będzie M. Antoniewska (47 głosów).

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez