aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Chełmsko Śląskie - II Festyn Parafialny

W Chełmsku Śląskim trwa festyn parafialny (godz. 15:40). Impreza zorganizowana została placu przed wejściem do kościoła.

Aktualizacja 19:40

Podczas festynu zebrano 13 200 zł.
Organizatorzy dziękują wszytkich zaangażowanym w przygotowanie imprezy. 

Oryginalna informacja
Sceną dla miejscowych wykonawców są schody prowadzące do głównego wejścia. Wystąpią dzisiaj mieszkańcy w róznym wieku, poczynając od przedszkolaków po seniorów ze Zgody. W przerwach między występami trwają licytacje.

Dochód z II Festynu Parafialnego przeznaczony będzie na renowację i naprawę zegara oraz malowanie kościoła.

Informacja organizatorów
W niedzielę (23 września br.) w Chełmsku Śląskim przy Kościele pw. Świętej Rodziny odbył się II Festyn Parafialny. Celem przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na renowacje, naprawę zegara oraz malowanie kościoła. 

Mieszkańcy okolicznych sołectw stanęli na wysokości zadania i przygotowali wiele pysznych dań – m.in. bigos, krokiety z barszczem, pierogi. Nie zabrakło chleba ze smalcem, domowych ciast, przetworów, smakołyków z grilla.

Zaprezentowane zostały występy artystyczne dzieci z grup muzycznych działających przy Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku oraz spektakl teatralny pt. ,,Kopciuszek” w wykonaniu przedszkolaków z chełmskiego przedszkola. Przed publicznością wystąpił zespół ,,Zgoda” oraz schola z Lubawki.
Dużym powodzeniem cieszyły się licytacje, które przyniosły spory dochód. Mimo niesprzyjającej pogody łączna zebrana kwota z II Festynu Parafialnego to 13.200 zł!

Chełmsko Śląskie - II Festyn Parafialny

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez