aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. ZSS Kamienna Góra

W dniach od 10 do 14 września 2018 r uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Kamiennej Góry reprezentowali województwo dolnośląskie na zgrupowaniu tanecznym organizowanym przez Stowarzyszenie „Artbale” realizowanym dzięki dofinansowaniu przez PFRON oraz ARTBALE Stowarzyszenie. Zajęcia odbywały się w Ośrodku Wypoczynkowym Popowo – Somianka.

 

Głównym celem projektu była pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie w pełniejszej integracji społecznej i ugruntowanie zmian w postawach wzbogacających ich osobiste możliwości osiągania sukcesów oraz wykorzystywanie możliwości rehabilitacyjnych tańca. Poprzez spotkania z artystami, tancerzami, specjalistami i praktycznym ćwiczeniem tanecznym uczniowie uzyskali możliwość zapoznania się z różnymi technikami tańca, ekspresją ruchu i emocji.

fot. ZSS Kamienna Góra

Przez pięć dni uczniowie, pod okiem profesjonalnych artystów – tancerzy, poznawali kroki i figury tańców polskich oraz tańców europejskich. Intensywne treningi odbywały się do południa i po południu, wieczorami zaś wszyscy uczestniczyli w spotkaniach tanecznych. Był wieczór polski, hiszpański oraz tańca współczesnego. Dodatkową atrakcja był pokaz tańca flamenco, egipskiego, barokowego, nowoczesnego w wykonaniu Ani Mendak oraz Filipa Jedrucha.

fot. ZSS Kamienna Góra

Uwieńczeniem całego zgrupowania była prezentacja nabytych umiejętności przed publicznością Szkół Specjalnych: z Lubina, Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego. Kamiennogórska młodzież wykonała hiszpańską rumbę i krakowiaka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy projektu zatańczyli poloneza.

fot. ZSS Kamienna Góra

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA