aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Opawa

W sobotę (15 września) w Opawie odbył się I Powiatowy Turniej Sołectw Opawa 2018. Uczestnicy, siedem drużyn, zmierzyli się w trzech konkursach: "Dzień pracy rolnika", "Niebanalne pierogi" oraz "Najdziwniejsze ciasto".

 

W pierwszym zadaniu "Dzień z pracy rolnika" należało wykonać szereg czynności będących odzwierciedleniem codziennej pracy na roli np.: palowanie krów na pastwisku, dojenie krowy, zbiór ziemniaków, piłowanie drewna, wbijanie gwoździa w pień, toczenie balota, montaż kosy, zjazd wozem z pola do domu, rzut burakiem czy gaszenie pragnienia na koniec ciężkiego dnia pracy. Wygrało sołectwo Niedamirów pred Paprotkami i Szarocinem.

W kolejnym konkursie "Najdziwniejsze ciasto" drużyny przygotowały przeróżne ciast w formie np. żeberek czy gałek ocznych. Komisja zdecydowała, iż pierwsze miejsce zajęło sołectwo Miszkowice, drugie Niedamirów, trzecie Opawa.

W Konkursie na "Niebanalne pierogi" sołectwa poruszyły wyobraźnie i przygotowały rozmaite pierogi, nie tylko z różnymi farszami, ale również w bardzo ciekawych kolorach. Wygrał Niedamiró przed Opawą i Miszkowicami.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci m.in. dmuchaną zjeżdżalnie, malowanie twarzy czy warsztaty lepienia z gliny. Wszyscy przybyli mogli wykonać sobie karykaturę u Jana Walkowiaka.

Podczas turnieju wystąpiła grupa taneczna z Szarocina "Dance life".

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia szczególnie tym, którzy piekli ciasta, robili smalec i ogórki, bigos, żurek, gulasz, ale również tym którzy tak wytrwale pracowali przed, w trakcie jak i po turnieju.

Oczywiście nie możemy zapomnieć również o sponsorach, którzy jak zawsze wsparli nas finansowo i rzeczowo na tym Turnieju:
1. Jelenia Plast Sp. z o.o. z Jeleniej Góry
2. Bank Spółdzielczy Kamienna Góra
3. Pracownia Florystyczna "Anturium" Łukasz Słowiński Kamienna Góra
4. Sopp Packaging Kamienna Góra
5. Artur Migacz Miłków
6. Aniela i Jerzy Szkamruk Opawa
7. Mieczysław Migacz Opawa
8. Zuzanna i Robert Jamro Opawa
9. Irena i Piotr Król Opawa
10. Iwona i Tomasz Stasikowscy Opawa
11. Barbara i Paweł Liber
12. Anna Król Opawa

Dziękujemy również ratownikom medycznym za obecność. Szczególne podziękowania należą się Zenonowi Królowi, który jak zawsze stanął na wysokości zadania i przygotował ciekawy tor rolniczy dla przybyłych drużyn.

Turniej solectw zorganizowany został w ramach projektu "Promocja idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej w Opawie".

Opawa

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez