aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Troje uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze zakwalifikowało się do drugiego etapu VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.


W pierwszym etapie udział wzięło prawie 7 tysięcy uczniów. Każdy pisał test składający się z 25 pytań z zakresu podstaw logistyki oraz roli transportu i spedycji. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 534 uczniów, którzy najlepiej odpowiedzieli na pytania. Wśród nich są Wioleta Berdychowska, Mateusz Czadowski i Maciej Filip z ZSZiO w Kamiennej Górze.

Drugi etap odbędzie się 5 grudnia w kilkunastu ośrodkach okręgowych. Uczestnicy odpowiadać będą na 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Finał olimpiady, do którego zakwalifikuje się ścisła czołówka młodych logistyków, będzie miał miejsce tradycyjnie w Poznaniu, siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 7 marca. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 4 kwietnia 2014 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Olimpiada Logistyki

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez