aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze doszło do uroczystego przekazania sprzętu dla ratowników medycznych i strażaków. Największym darem okazał się motocykl ratowniczy.

 

Od dzisiaj (czwartek, 31 października) ratowniczy motocykl oficjalnie jest na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Medycznego z Kamiennej Góry. Jednostka jest jedyną taką jednostką na terenie miasta.

Kamiennogórska OSP wzbogaciła się też o czterech ratowników, którzy otrzymali certyfikaty po zdanym egzaminie przed Wojewódzką Komisją Egzaminacyjną, przez co stali się pełnoprawnymi ratownikami. Certyfikaty odebrali – Mateusz Biros, Wojciech Owsianka, Bartosz Proszowski i Marcin Zarzecki. 

Podczas uroczystości przekazany został również sprzęt dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (specjalistyczna przyczepa ze zbiornikiem na wodę pitną) oraz dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Janiszowie i Ptaszkowie (strażacy otrzymali sprzęt ratowniczy, umundurowanie). 

Żaden strażak czy ratownik nie wyjedzie na akcję sprzętem niepoświęcony. Cały sprzęt ratowników wraz z motorem i ambulansem został poświęcony przez księdza proboszcza Edwarda Bigosa. 

Ratownicy medyczni pierwszą swoją służbę na terenie miasta i powiatu będą pełnić już jutro (1 listopada). Przy wejściu na teren starego cmentarza powstanie mobilne centrum pomocy, a dodatkowo służbę będzie pełnił ratownik na motorze. Ratownicy mimo, że gotowi mają nadzieję, że nie będą mieli za dużo pracy. 

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Medycznego istnieje od czterech miesięcy. W tym czasie jej członkowie pozyskali niezbędny sprzęt i doskonalili swoje umiejętności. Brali udział w wielu pokazach pierwszej pomocy. Jako ratownicy mają obowiązek, z którego się wywiązują, szkolić społeczeństwo. Motor sprowadzony do Kamiennej Góry ma zaledwie 18 tysięcy kilometrów przebiegu. W tej klasie pojazdu jest to bardzo mało. W OSP Kamienna Góra motor będzie miał trzech kierowców-ratowników. 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez