aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Ogorzelec - mecz

Dzisiaj (sobota, 4 sierpnia) w Ogorzelcu odbyło się otwarcie centrum rekreacyjno-sportowego. Impreza stała się okazją do spotkania i zabawy mieszkańców wsi.

 

Na placu w centrum wsi powstało małe boisko o trawiastej nawierzchni. Można na nim grać w piłkę nożną, zamontowane są dwie małe bramki, oraz w siatkówkę. Zarówno bramki, jak i słupki do zawieszenia siatki, można zdemontować. Obok boiska powstała siłownia zewnętrzna. Całość uzupełnia plac z wiatami dającymi schronienie od deszczu i słońca.

Centrum powstało na działkach nieodpłatnie przekazanych gminie przez Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa. Inwestycja kosztowała ponad 250 tys. zł. Większość tej kwoty pochodziła z budżetu gminy, inwestycję wsparła również kopalnia Ogorzelec.

Tuż po otwarciu obiektu na murawie wystąpiły Sprężynki, grupa tańczących dzieci z CBK w Pisarzowicach. Na boisku, najwyżej położonym obiekcie piłkarskim w gminie, rozegrany został mecz pomiędzy drużyną Urzędu Gminy a mieszkańcami Ogorzelca. Gospodarze okazali się bezlitośni. Wygrali 10:3 (4:1).

Już podczas meczu na placu rozpoczęły się zabawy z cyklu Podróże małe i duże. Mali mieszkańcy Ogorzelca bawili się z piratami.

Kompleks w Ogorzelcu to trzeci obiekt sportowy oddany do użytku na terenie gminy Kamienna Góra w tym roku. Wcześniej boiska powstały w Pisarzowicach i Olszynach.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez