aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Miszkowice - Ceramiczna układanka

W Miszkowicach odbyły się dzisiaj (3 sierpnia, piątek) warsztaty ceramiczne dla dorosłych. Organizatorem zajęć jest Fundacja Rodzinna Stacja.

 

Dzisiejsze warsztaty były pierwszą częścią projektu mającego na celu zachęcenie dorosłych mieszkańców wsi do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawy obchodzenia się z gliną oraz proste techniki tworzenia przedmiotów z tego materiału. Powstało kilkadziesiąt dzieł, które zostaną wypalone i przygotowane do zdobienia.

W przyszły piątek (10 sierpnia) uczestnicy warsztatów będą nadawać swoim naczyniom ostateczny wygląd, po czym zostaną one kolejny raz wypalone w piecu do ceramiki.

Miszkowice - Ceramiczna układanka

Natomiast za dwa tygodnie w piątek (17 sierpnia) odbędą się zajęcia dla wszystkich mieszkańców Miszkowic polegające na ozdabianiu płytek podłogowych, które znajda swoje miejsce przy wejściu do świetlicy.

Uczestnicy pierwszych zajęć to w większości osoby debiutujące w tej dziedzinie plastyki dlatego imponujące wydają się rezultaty ich pracy.

Miszkowice - Ceramiczna układanka

Zajęcia prowadziła Marcelina Król-Kadłucka. Warsztaty realizowane są w ramach projektu Ceramiczna układanka. Projekt CERAMICZNA UKŁADANKA realizowany w Miszkowicach przez Fundację „Rodzinna Stacja” ze środków uzyskanych w ramach projektów grantowych rozwijających potencjał społeczności lokalnych i organizacji w formie warsztatów ogłoszonych przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kwiat Lnu w Lubawce.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez