aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
star 244 fot. OSP Pisarzowice

Prawdopodobnie w najbliższym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na zakup średniego wozu dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Pisarzowic. Gmina ma na ten cel 797 tys. zł.

 

Już w styczniu radni gminy Kamienna Góra wyrazili wolę zabezpieczenia w gminnym budżecie 350 tys. zł na zakup nowego wozu dla OSP Pisarzowice. Uchwała umożliwiła rozpoczęcie starań o pozyskanie dotacji z różnych źródeł. Dzisiaj już wiadomo, że starania były skuteczne.
Jak informuje wójt Patryk Straus, gmina pozyskała 212 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, 188 tys. zł to dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wczoraj uchwałę o przekazanniu 30 tys. zł podjął sejmik województwa dolnośląskiego. Do zakupu dorzuci się również Nadleśnictwo Kamienna Góra (10 tys. zł), kopalnia Ogorzelec (5 tys. zł) i Nadleśnictwo Śnieżka (2 tys. zł).

Przetarg na zakup średniego wozu prawdopodobnie ogłoszony zostanie w przyszłym tygodniu. Gmina chce kupić samochód oraz zestaw hydrauliczny tzw. szczęki życia.

Nowy wóz zastąpi stara 244 z 1989 roku, którym OSP Pisarzowice obecnie jeździ do akcji.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez