Print
Lubawka - koniec roku - Uniwersytet Trzeciego Wieku

W lubawskim Domu Kultury odbyło się dzisiaj (26 maja, sobota) uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Imprezami towarzyszącymi był występ grupy teatralnej seniorów oraz koncert Mirosława.

 

Teatralna grupa działająca w ramach Uniwersytety Trzeciego Wieku zaprezentowała przedstawienie „Bajki i Baśnie”. Było to przedsięwzięcie, w którym wzięły udział również dzieci i młodzież, aktorzy teatru „O wpół do czwartej” prowadzonego przez Inkę Wyciślik w Domu Kultury. Wspólne przedstawienie połączyło pasje i zainteresowania dwóch pokoleń, co zaowocowało zabawną opowieścią kabaretowo- baśniową.

Godzinę później na scenie w Domu Kultury wystąpił Mirosław Deredas, z coverami utworów Elvisa Presleya. Polski Elvis podbił serca publiczności najsławniejszymi wykonami mistrza. Był też polski akcent, wykonawca zaprezentował piosenkę Marka Grechuty.

Zakończenie roku akademickiego miało uroczystą oprawę. Wręczono podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w działalność Uniwersytetu. Studenci otrzymali dyplomy i zaproszenie na kolejny rok.