aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu Sylwester Baćko - kandydat do Sejmiku - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL Izabela Górecka - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Violetta Majak - materiał sfinansowany przez KW Dialog Dariusz Kurowski - materiał wyborczy KWW Razem KG Aleksandra Krawczyk - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Ewa Kocemba - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Bożena Kończak - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska materiał sfinansowany ze środków KWW Ogniwo Tomasza Kulona materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog Arkadiusz Dybiec - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Andrzej Pawlukiewicz - materiał sfinansowany przez KWW Porozumienie Wyborcze Grzegorz Rozwadowski - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Urszula Machaj - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Joanna Cebula - kandydatka do rady powiatu - materiał sfinansowany przez KWW Nowoczesna Gmina 2023 Franciszek Walka - materiał sfinansowany przez KWW Razem KG Zenon Król - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 19 Tomasz Baćko - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL
Kamienna Góra - Zespół Szkół Ogólnokształcących - wymiana młodzieży

Na terenie powiatu kamiennogórskiego gości grupa uczniów ze szkoły w niemieckim Rottweil. To część wymiany młodzieży prowadzonej przez Zespół Szkół Ogólnokształcących z Kamiennej Góry.

 

ZSO współpracuje z niemieckimi szkołami od 2000 roku. W związku z odejściem na emeryturę nauczycieli prowadzących wymianę w szkole w Schrombergu, w tym roku zmienił się partner.

Do Kamiennej Góry przyjechało trzynaścioro uczniów i dwóch nauczycieli wśród nich Christoph Kirschler, który brał udział w wymianie do 2015 roku. Później zmienił miejsce pracy i teraz nawiązał ponownie współpracę. Z polskiej strony koordynatorem wymiany od 2008 roku jest Robert Kosiński. Niemiecka grupa przebywać będzie w Polsce do 17 maja. Młodzież śpi w domach swoich rówieśników. W ciągu dnia poznaje okolice. W planach jest m.in. zwiedzanie Krzeszowa, Chełmska Śląskiego, Kamiennej Góry, Wrocławia, Książa, Jawora, Bolkowa, Karpacza, Kowar, Osówki i Rogoźnicy.

Polska grupa pojedzie do Niemiec na początku czerwca. Program wymiany dofinansowany jest z Euroregionu Nysa.

Dzisiaj, po powitaniu w świetlicy, młodzież zwiedziła szkołę.

Kamienna Góra - Zespół Szkół Ogólnokształcących - wymiana młodzieży

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez