aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Trzy wozy strażackie wysłane zostały z Kamiennej Góry do Krzeszowa do zdarzenia w Bazylice Krzeszowskiej. Państwowa Straż Pożarna od otrzymania zgłoszenia do dojazdu potrzebowała około 10 minut.

 Wielu mieszkańców zastanawiało się, gdzie jedzie kolumna pojazdów PSP na sygnałach. Jak się okazało w Krzeszowie odbywały się ćwiczenia strażackie. - Ćwiczenia miały na celu przede wszystkim sprawdzenie działania systemu monitoringu w Bazylice Krzeszowskiej z jednoczesnym sprawdzeniem czasu dojazdu Państwowej Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia. - mówi dowódca Piotr Dubiel

Straż sprawdziła też ciśnienie w podawanej wodzie. Ćwiczenia zakończyły się sukcesem. Jak się okazało drobnym problemem była brama wjazdowa, która po prostu jest za wąska dla dużych pojazdów strażackich. Jednak jest to obiekt zabytkowy i straż nie ma wpływu na jej przebudowę.

Po otrzymaniu zgłoszenia automatycznie informacja o pożarze trafiła do ościennych powiatów – Jeleniej Góry i Wałbrzycha, gdzie Straż Pożarna dysponuje odpowiednim sprzętem np. wysoką drabiną. Kamiennogórska jednostka w przypadku zaistnienia zdarzenie skupiłaby się głównie na ochronie zabytków i niedopuszczeniu do dalszego rozprzestrzenienia  się pożaru. 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez