aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - wizyta prezydenta Andrzeja Dudy

Wczoraj (poniedziałek, 12 marca) prezydent Andrzej Duda, przed wizytą na kamiennogórskim rynku, był w Krzeszowie. Prezydent m.in. zwiedził bazylikę i Mauzoleum Piastów Śląskich.

 

Prezydenta witali: ks. Zbigniew Kiernikowski - Biskup Legnicki, ks. Józef Lisowski - kanclerz Kurii Biskupiej w Legnicy, ks. Marian Kopko - kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, Paweł Hreniak - wojewoda dolnośląski, Marzena Machałek - wiceminister i posłanka oraz Jarosław Gęborys - starosta powiatu kamiennogórskiego.

Podczas uroczystego przywitania wręczone zostały prezenty, m.in. kopia Cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej oraz specjalne wydanie albumu krzeszowskiego sanktuarium. Andrzej Duda upamiętnił swoją wizytę, wpisując się do pamiątkowej księgi.

W bazylice prezydent spotkał się z siostrami benedyktynkami. Przed ołtarzem głównym nastąpiła krótka modlitwa prowadzona przez księdza biskupa, po której udano się do Mauzoleum Piastów Śląskich.

Wizyta obejmowała również spotkanie z parlamentarzystami i samorządowcami, które odbyło się w restauracji "Stara Wozownia". Po spotkaniu Andrzej Duda odwiedził kościół św. Józefa, po czym konwój prezydencki udał się na spotkanie z mieszkańcami powiatu na kamiennogórski rynek. Wizyta w Krzeszowie zajęła równą godzinę czasu, podczas wizyty obiekt był całkowicie wyłączony z ruchu turystycznego.

Krzeszów - wizyta prezydenta Andrzeja Dudy

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez