aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu Sylwester Baćko - kandydat do Sejmiku - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL Izabela Górecka - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Violetta Majak - materiał sfinansowany przez KW Dialog Dariusz Kurowski - materiał wyborczy KWW Razem KG Aleksandra Krawczyk - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Ewa Kocemba - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Bożena Kończak - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska materiał sfinansowany ze środków KWW Ogniwo Tomasza Kulona materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog Arkadiusz Dybiec - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Andrzej Pawlukiewicz - materiał sfinansowany przez KWW Porozumienie Wyborcze Grzegorz Rozwadowski - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Urszula Machaj - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Joanna Cebula - kandydatka do rady powiatu - materiał sfinansowany przez KWW Nowoczesna Gmina 2023 Franciszek Walka - materiał sfinansowany przez KWW Razem KG Zenon Król - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 19 Tomasz Baćko - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL
Kamienna Góra - Andrzej Duda

Na kamiennogórskim rynku odbyło się dzisiaj (poniedziałek, 12 marca) spotkanie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

 

Prezydenta witał starosta Jarosław Gęborys. Krótko przypomniał historię regionu, wskazując na uzależnienie od przemysłu lekkiego, co doprowadziło do biedy. Wyraził nadzieję, że to się zmieni m.in. dzięki budowie drogi S3.

Andrzej Duda podkreślił, że budowa S3 wpisuje się w jego inicjatywę Trójmorza, czyli współpracy na osi Północ-Południe takich krajów jak Polska, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Austria. W ramach Trójmorza rozbudowywana ma być sieć połączeń drogowych, kolejowych, portów i gazociągów. Droga S3 ma pozwolić na jeszcze większe otwarcie powiatu na turystykę i biznes.

Tuż przed wizytą w Kamiennej Górze prezydent odwiedził opactwo w Krzeszowie. Podczas wystąpienia na kamiennogórskim rynku wyraził nadzieję, że dzięki nowej trasie więcej osób dojedzie do tej perły europejskiego baroku. Prezydent podkreślał również walory całego Dolnego Śląska.

Prezydent nawiązał również do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Apelował do mieszkańców o zaangażowanie się w obchody. Zachęcał do szukania i utrwalania rodzinnych wspomnień dotyczących walki o niepodległość, nie tylko w 1918 roku, ale również w czasach Solidarności.

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że gdy będzie kończył kadencję, Polakom będzie się żyło lepiej niż na jej początku. Przypomniał o realizacji programu 500+, który jest podziękowaniem, a nie jałmużną. Wyraził nadzieję na realizacje programu Mieszkanie+.

Po wystąpieniu prezydent rozmawiał ze zgromadzonymi na rynku mieszkańcami, pozował do zdjęć. Od dzieci z przedszkola Stokrotka otrzymał wykonany przez dzieci portret.

Kamienna Góra - Andrzej Duda

Podczas wizyty prezydenta, na rynku udostępniona został pamiątkowa księga przygotowana z okazji 100-lecia odzyskania niepodłegłości. Mogli się do niej wpisać wszyscy chętni.

Z prezydentam do Kamiennej Góry przyjechał m.in. senator Krzysztof Mróz oraz wiceminister i posłanka Marzena Machałek.

Kamienna Góra - Andrzej Duda

 

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez