aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Andrzej Duda

Na kamiennogórskim rynku odbyło się dzisiaj (poniedziałek, 12 marca) spotkanie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

 

Prezydenta witał starosta Jarosław Gęborys. Krótko przypomniał historię regionu, wskazując na uzależnienie od przemysłu lekkiego, co doprowadziło do biedy. Wyraził nadzieję, że to się zmieni m.in. dzięki budowie drogi S3.

Andrzej Duda podkreślił, że budowa S3 wpisuje się w jego inicjatywę Trójmorza, czyli współpracy na osi Północ-Południe takich krajów jak Polska, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Austria. W ramach Trójmorza rozbudowywana ma być sieć połączeń drogowych, kolejowych, portów i gazociągów. Droga S3 ma pozwolić na jeszcze większe otwarcie powiatu na turystykę i biznes.

Tuż przed wizytą w Kamiennej Górze prezydent odwiedził opactwo w Krzeszowie. Podczas wystąpienia na kamiennogórskim rynku wyraził nadzieję, że dzięki nowej trasie więcej osób dojedzie do tej perły europejskiego baroku. Prezydent podkreślał również walory całego Dolnego Śląska.

Prezydent nawiązał również do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Apelował do mieszkańców o zaangażowanie się w obchody. Zachęcał do szukania i utrwalania rodzinnych wspomnień dotyczących walki o niepodległość, nie tylko w 1918 roku, ale również w czasach Solidarności.

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że gdy będzie kończył kadencję, Polakom będzie się żyło lepiej niż na jej początku. Przypomniał o realizacji programu 500+, który jest podziękowaniem, a nie jałmużną. Wyraził nadzieję na realizacje programu Mieszkanie+.

Po wystąpieniu prezydent rozmawiał ze zgromadzonymi na rynku mieszkańcami, pozował do zdjęć. Od dzieci z przedszkola Stokrotka otrzymał wykonany przez dzieci portret.

Kamienna Góra - Andrzej Duda

Podczas wizyty prezydenta, na rynku udostępniona został pamiątkowa księga przygotowana z okazji 100-lecia odzyskania niepodłegłości. Mogli się do niej wpisać wszyscy chętni.

Z prezydentam do Kamiennej Góry przyjechał m.in. senator Krzysztof Mróz oraz wiceminister i posłanka Marzena Machałek.

Kamienna Góra - Andrzej Duda

 

 

 

REKLAMA