aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Na początku marca w Zespole Szkół przy ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze odbyła się zbiórka darów na rzecz Wychowanków z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Rodzinnego w Nowych Rochowicach. Obecnie przebywa w niej 8 dzieci: 1 chłopiec jednoroczny, 2 dziewczynki w wieku 1,5 roku, 2 chłopców w wieku 2 lat, 2 dziewczynki w wieku 11 i 12 lat oraz chłopiec 15-letni. Listę najbardziej potrzebnych rzeczy sporządziła dyrektor Placówki Justyna Zieja.

 

Z inicjatywy dyrektora szkoły Dariusza Kurowskiego do akcji włączyli się pracownicy Centrum Obsługi Jednostek Gminy Miejskiej Kamienna Góra oraz społeczność (rodzice przedszkolaków i pracownicy) Publicznego Przedszkola nr 2 – z dyrektor Beatą Lompart – Mika na czele. Dzięki hojności ofiarodawców zebraliśmy dary, których wartość materialną oszacowano na ponad 1300 zł. Wśród nich były kaszki i deserki dla dzieci, soczki, pampersy, chusteczki nawilżane, szampony i żele pod prysznic, kremy i balsamy do ciała, artykuły spożywcze (chrupki do mleka, cukier, makaron, ryż, kasza, mąka, kakao, herbata owocowa, dżem i.in.), słodycze, papier toaletowy, chusteczki i ręczniki papierowe, chemia gospodarcza. Każdy, nawet najmniejszy dar serca jest bezcenny, bo pozwolił na „dopieszczenie” dzieci i zapewnienie im – przynajmniej przez pewien czas - nie tylko koniecznego minimum. Ponadto każdy gest serca uczył dostrzegania potrzeb innych ludzi oraz udzielania im skutecznej, bezinteresownej pomocy. Wspólnie przeprowadzona akcja zwiększyła też poczucie wspólnoty osób z Placówek włączających się w zbiórkę oraz zadowolenia ze wspólnego działania na rzecz innych.

Koordynatorką zbiorki darów w Przedszkolu była Maria Hypś, natomiast organizatorką całej akcji była katechetka z Gimnazjum nr 1.

W imieniu Wychowanków i Pracowników Placówki w Nowych Rochowicach wszystkim ofiarodawcom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji serdecznie dziękuje dyrektor Justyna Zieja.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez