aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów

Dzisiaj (wtorek, 6 marca) w Krzeszowie odbyło się jedno ze spotkań dotyczących właściwej segregacji odpadów.

 

Podczas spotkania mieszkańcy mogli dowiedzieć się dlaczego warto segregować śmieci i jak to prawidłowo robić. Uczestnicy dowiedzieli się, że co roku do oceanów trafi 8 mln ton plastików. Śmieci te produkowane są na całym świecie, a następnie przenoszone przez wiatr, rzeki do mórz i oceanów.

W celu zredukowania ilości produkowanych odpadów proponowana jest zasada 3R, czyli ogranicz (Reduce), wykorzystaj ponownie (Reuse), oddaj do recyklingu (Recycle). Zakupy powinniśmy planować, kupować tylko tyle produktów, ile potrzebujemy. Część produktów można ponownie wykorzystać np. opakowania, a gdy będą już zbędne poddać właściwej segregacji przed wyrzuceniem. Kolejny raz przypomniane zostały produkty, które należy wrzucać do konkretnych koszy, czy worków.

Kolejne spotkanie o segregowaniu odpadów odbędą się w Szarocinie i Pisarzowicach.

Przy okazji poruszony został również temat smogu. Z badań wynika, że każdy z mieszkańców Dolnego Śląska, wdychając zanieczyszczone powietrze, truje się tak, jakby wypalił paczkę papierosów dziennie. Urzędnicy przypomnieli, że do 15 maja można zgłaszać wnioski o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez