aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - sesja rady gminy

Na dzisiejszej (środa, 28 lutego) sesji radni gminy Kamienna Góra debatowali nad programem związanym z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych. Przyjęli też w tej sprawie odpowiednią uchwałę.

 

Wpływy ze sprzedaży napojów alkoholowych w 24 punktach zlokalizowanych na terenie gminy Kamienna Góra sięgnęły w 2017 roku blisko 4 miliony złotych, z czego 2,5 miliona stanowią napoje zawierające do 4,5 proc. alkoholu. - To zatrważające, że zwiększyły się wpływy akurat ze sprzedaży alkoholu – mówiła podczas debaty nad uchwaleniem stosownego programu radna Teresa Ciszek. Podkreślała, że ustawianie ławeczek przy sklepach jest już samo w sobie zachętą do zakupu. Radny Stanisław Wondołowski apelował, by działania gminy były w tej sprawie bardziej złożone. - Ten program skierowany jest do martwych dusz – podkreślał S. Wondołowski. - Pomoc powinna odbywać się na wielu poziomach. Ta zdaniem pracowników urzędu taka właśnie jest. - Nie możemy nikogo zmusić, by poszedł na odwyk – zaznaczyła skarbnik Regina Kachniarz, która wraz z sekretarzem Rafałem Bręśkiewiczem, reprezentowali nieobecnego na sesji wójta Patryka Strausa. Radny Jan Łepski na koniec dyskusji zaznaczył, że nie tylko gmina winna w temacie pomagać, ale każdy, komu nie jest obojętny drugi człowiek.

Program profilaktyki oraz rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok bieżący został przyjęty przy jednych głosie wstrzymującym się – S. Wondołowskiego.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez