aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu x 3 4 5 6 7 8 9 materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Muszkieterowie

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. Przy tej okazji Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché, przypomina o tym jak ważne jest pomaganie innym i podsumowuje realizowaną wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem jubileuszową, X edycję kampanii „Zbieramy krew dla Polski”. W minionym roku, w ramach akcji, mieszkańcy województwa dolnośląskiego oddali blisko 179 litrów krwi. W całej Polsce, zebrano jej natomiast ponad 1 300 litrów.

 

– Chyba nie ma prostszej formy ratowania ludzkiego życia niż poprzez oddawanie krwi. Co ważne, krew jednej osoby może pomóc aż kilku innym, dlatego tak cieszymy się z każdej zebranej jednostki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez 10 lat realizowania kampanii „Zbieramy Krew dla Polski” byli z nami i oddawali swoją krew, dzieląc się tym co najcenniejsze – kroplą życia. Wspólnie odnieśliśmy sukces! – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Od kwietnia do października 2017 r. ambulanse Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawiały się na parkingach przed sklepami Intermarché i Bricomarché w całej Polsce. W 108 miastach 15 polskich województw przeprowadzono łącznie 130 zbiórek krwi. Akcjom towarzyszyły także liczne konkursy, pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz kursy pierwszej pomocy.

W województwie dolnośląskim odbyło się 10 akcji promujących honorowe krwiodawstwo, połączonych z poborem krwi. Tegoroczna zbiórka w województwie dolnośląskim odbyła się w następujących miastach: Bolesławiec, Bystrzyca Kłodzka, Góra, Jelenia Góra, Kamienna Góra, Oleśnica, Oława, Polkowice, Trzebnica (2 akcje).

Najlepsze wyniki w województwie osiągnęły:
Oleśnica – zebrano 51,3 litrów krwi od 114 dawców
Bolesławiec – zebrano 47,25 litrów krwi od 105 dawców
Oława – zebrano 15,3 litrów krwi od 34 dawców

Od 2008 r. Grupa Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż zebrali w ramach kampanii niemal 15 000 litrów krwi od ponad 32 000 osób, co pozwoliło na przeprowadzenie wielu zabiegów i operacji ratujących życie. W województwie dolnośląskim zebrano w tym czasie blisko 2 500 litrów krwi od ponad 5 500 dawców.

Działalność prospołeczna wpisana jest na stałe w strategię realizowaną przez Grupę Muszkieterów. Każdy przedsiębiorca, przystępujący do Grupy, deklaruje gotowość do prowadzenia działań na rzecz społeczności lokalnych, w tym niesienia pomocy potrzebującym. Zasada ta przyświeca wszystkim inicjatywom dobroczynnym podejmowanym przez Grupę Muszkieterów.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez