aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu Sylwester Baćko - kandydat do Sejmiku - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL Izabela Górecka - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Violetta Majak - materiał sfinansowany przez KW Dialog Dariusz Kurowski - materiał wyborczy KWW Razem KG Aleksandra Krawczyk - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Ewa Kocemba - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Bożena Kończak - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska materiał sfinansowany ze środków KWW Ogniwo Tomasza Kulona materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog Arkadiusz Dybiec - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Andrzej Pawlukiewicz - materiał sfinansowany przez KWW Porozumienie Wyborcze Grzegorz Rozwadowski - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Urszula Machaj - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Joanna Cebula - kandydatka do rady powiatu - materiał sfinansowany przez KWW Nowoczesna Gmina 2023 Franciszek Walka - materiał sfinansowany przez KWW Razem KG Zenon Król - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 19 Tomasz Baćko - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL
Lubawka - sesja rady

Podczas dzisiejszej (czwartek, 25 stycznia) sesji burmistrz Ewa Kocemba poinformował radnych o stanie zaawansowanie przebudowy szkoły w Lubawce.

 

Po oddaniu do użytkowania kuchni i stołówki pojawiły się problemy z kanalizacją. Okazało się, że część instalacji w budynku nie była podłączona do studzienek kanalizacyjnych, a rury zostały zaślepione i zakopane. Ścieki nie miały więc prawa odpływać. Problem dotyczył instalacji w nowej części szkoły wykonywanej w 2013 i 2014 roku. E. Kocemba zapowiedziała złożenie wniosku do odpowiednich władz o wyciągnięcie konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za nieprawidłowości.

Problemy dotyczą również starej część szkoły, w której nadal trwa remont. Prace mają zakończyć się do końca lutego. Później rozpocznie się odbiór budynku. Tu mogą pojawić się problemy. Remont wykonywany jest według planów z 2010 roku. Od tego czasu zmieniły się przepisy związane z ochroną przeciwpożarową. W tej chwili urząd czeka na ofertę przygotowania zmian. Wykonawca opracowania określi sposoby dostosowania budynku do nowych przepisów. Najprawdopodobniej zmian wymagać będzie oświetlenie awaryjne. – Chyba do końca roku szkolnego nie damy rady się z tym uporać – stwierdziła E. Kocemba. W takiej sytuacji przeniesienie szkoły z ul. Bocznej odbywałoby się podczas wakacji.

Radny Artur Sarzyński złożył wniosek, aby sprawą wykonania kanalizacji zajęła się komisja rewizyjna. Radni zaakceptowali ten wniosek.

Gotowa jest już sala gimnastyczna. Pozwolenie na użytkowanie wydane zostało 16 stycznia. Dzieciom sala udostępniona ma być pierwszego dnia po feriach, czyli 29 stycznia. 10 lutego w nowej sali odbędzie się Międzynarodowy Turniej Karate Dzieci i Młodzieży LubawkaCup. Wybudowana sala ma pełnowymiarowe boisko do koszykówki. Można ją podzielić na 3 części. Większej sali (do piłki ręcznej) nie można było zbudować, za mała była działka.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez