aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Sławomir Sławiński - MGOK Lubawka

Dni Lubawki i Jarmark Tkaczy Śląskich to dwie plenerowe imprezy planowane w tym roku na terenie gminy Lubawka. Informację na temat planów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce przedstawił dyrektor Sławomir Sławiński.

 

Dni Lubawki mają trwać jeden dzień. Jest szansa, że obchody święta miasta zostaną przedłużone. Trwa przygotowywanie polsko-czeskiego projektu.

Jarmark Tkaczy Śląskich odbędzie się w Chełmsku Śląskim 11 sierpnia. W kalendarzu MGOK jest również Mała Wielkanoc i Jarmark Bożonarodzeniowy. Szykowana jest także majówka, ale szczegółów radni dzisiaj (czwartek, 25 stycznia) nie poznali.

W planach jest organizowanie w każdym półroczu w Lubawce i Chełmsku Śląskim przynajmniej jednego wydarzenia teatralnego i muzycznego. Minimum dwa razy w roku mają odbywać się spotkania z lokalnymi pasjonatami.

S. Sławiński przedstawił radnym stan przygotowania obiektów do sezonu zimowego. Urządzenia na stoku uzyskały niezbędne certyfikaty w grudniu. Mały wyciąg uruchomiony został 20 stycznia, a duży (do połowy stoku) 24 stycznia. Przygotowana jest skocznia, ale organizacja zawodów uzależniona jest od warunków atmosferycznych. W Lubawce przygotowane są również trasy dla miłośników narciarstwa biegowego.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez