aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. pracownie karkonoskie

Kolejne zajęcia zniknęły z oferty Domu Kultury w Lubawce. Wczoraj (wtorek, 2 stycznia) miały się odbyć pierwsze w nowym roku zajęcia pracowni perkusji zachodnioafrykańskich. Zostały odwołane.

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury informuje o zawieszeniu zajęć z powodu niskiej frekwencji. Prowadzący zajęcia Marcin Makaś pisze o "nieistniejącej" już grupie.

Jak informuje Rafał Czura z MGOK, placówka płaciła instruktorowi stałą stawkę za zajęcia, a od uczestników pobierała 5 zł za każde zajęcia. Różnica w tych kwotach okazała się za duża.

M. Makaś pisze, że o zawieszeniu zajęć dowiedział się 5 godzin przed planowanym spotkaniem z uczestnikami. Komunikat na stronie MGOK opublikowany został wczoraj o 15:57, zajęcia miały się rozpocząć o 17.

MGOK na swojej stronie o warsztatach gry na instrumentach afrykańskich pisze m.in.: "Uczestnik zajęć może nauczyć się gry na instrumentach perkusyjnych, zapoznać się z podstawami teorii muzycznej, poznać kulturę Afryki zachodniej, zwiększyć koncentrację, udoskonalić sprawność motoryczną. Zajęcia są również okazją do świetnej zabawy i relaksu oraz stwarzają możliwość występów solowych i w zespole.
Instruktor zapewnia instrumenty muzyczne, jedyne co warto ze sobą zabrać do sporą dawkę dobrego humoru.
Ponadto raz w miesiącu na zajęcia zapraszani są instruktorzy z innych ośrodków a co kilka miesięcy organizowane są warsztaty z instruktorami z Afryki Zachodniej. Oprócz tego uczestnicy mają zniżki na zajęcia i koncerty w innych ośrodkach."

"Cotygodniowe zajęcia dla dorosłych, cotygodniowe zajęcia dla dzieci, granie przy okazji imprez lokalnych, akcje na wioskach w Bukówce, Chełmsku Śląskim, Jarkowicach i Szczepanowie, koncerty grupy warsztatowej na dniach Lubawki i WOŚP, propagowanie gry na instrumentach perkusyjnych w szkołach, przedszkolu, świetlicach wiejskich, wśród podopiecznych GOPS, trzy ogólnopolskie plenery perkusyjne na terenie gminy, udział grupy warsztatowej w zajęciach wyjazdowych w Wałbrzychu, Przesiece i w Czechach, udział w cotygodniowych zajęciach gości z Czech, wizyty zaproszonych nauczycieli w Lubawce, koncert i warsztaty z nauczycielem z Gwinei." - tak o półtorarocznej współpracy z MGOK pisze M. Makaś i dodaje, że w tym czasie w placówce były czworo dyrektorów lub p.o. dyrektora.

Na pożegnanie M. Makaś publikuje film z pierwszego koncertu z udziałem uczestników zajęć

https://www.youtube.com/watch?v=CWMnN6943A8

R. Czura zapowiada nowe zajęcia w MGOK. Wkrótce ma się rozpocząć nauka gry na skrzypcach.

Warsztaty bębniarskie to kolejne zajęcia, które nagle znikają z oferty MGOK. Podobnie stało się ze spotkaniami fotografów. Wiele emocji budziła również spółpracy MGOK z orkiestrą dętą.

fot. pracownie karkonoskie

fot. pracownie karkonoskie

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez