aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Od początku roku zmienią się zasady segregacji śmieci. Na terenie gminy Lubawka najbardziej odczują to mieszkańcy budynków jednorodzinnych.

 

Zmiany wprowadziło Ministerstwo Środowiska. Śmieci trzeba będzie segregować na pięć rodzajów. Do pojemników lub worków niebieskich trafiać ma papier, zielonych szkło, żółtych plastik i metale, brązowych skoszona trawa, liście, czarnych odpady zmieszane.

Na terenie gminy Lubawka zmiany w niewielkim stopniu odczują mieszkańcy domów wielorodzinnych. W dotychczasowych gniazdach pojawi się więcej pojemników na śmieci. Reformę odczują mieszkańcy domów jednorodzinnych. Nadal będą mieli dwa pojemniki, ale otrzymają również worki. Bez zmian funkcjonować będzie pojemnik na odpady zmieszane. Do drugiego, żółtego, będzie można wrzucać plastik i metale. Na pozostałe rodzaje odpadów mieszkańcy otrzymają worki w odpowiednich kolorach. Dystrybucja worków rozpocznie się na początku roku, wtedy też do mieszkańców mają dotrzeć ulotki informujące o zmianach.

Nadal organizowane będą tzw. wystawki, podczas których będzie można pozbyć się kłopotliwych odpadów. Działać będzie również PSZOK.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez