aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - spotkanie na temat kapitana Józefa Sierocińskiego

Klasy mundurowe działające w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze będą miały patrona. Trwa wybór kandydata.

 

ZSZiO bierze udział w pilotażowym projekcie zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla klas mundurowych. W ramach programu wychowawczego uczniowie mają wybrać patrona klas mundurowych. Decyzja ma zapaść do połowy stycznia. Wybór młodzieży muszą zaakceptować dyrekcje szkół.

W ZSZiO rozmowy z młodzieżą na temat wyboru patrona już trwają. Na razie jedynym kandydatem jest kapitan Józef Sierociński, zmarły w 1955 roku w Kamiennej Górze współtwórcy Błękitnej Armii generała Józefa Hallera, kawalera Orderu Virtuti Militari. Po II wojnie światowej J. Sierociński przez 10 lat mieszkał w Kamiennej Górze. Został pochowany na tutejszym cmentarzu.

Dzisiaj (środa, 13 grudnia) uczniowie klas mundurowych wysłuchali informacji o życiu kandydata na patrona. Sylwetkę kapitana J. Sierocińskiego przybliżyli Bogdan Adamus i Jan Lubieniecki, którzy od lat dbają o odtworzenie i zachowanie pamięci o tej postaci.

Kamienna Góra - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - spotkanie na temat kapitana Józefa Sierocińskiego

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez