aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Tadeusz Rycharski - prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze

Utworzenie Kamiennogórskiego Obszaru Aktywności Gospodarczej to pomysł Tadeusza Rycharskiego na przyciągnięcie inwestorów na teren Kamiennej Góry i gminy Kamienna Góra.

 

Tadeusz Rycharski, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze, przekazał dzisiaj (środa, 29 listopada) radnych miasta Kamienna Góra informację o funkcjonowaniu strefy.

Prezes przyznał, że na terenie powiatu kamiennogórskiego strefa nie ma terenów atrakcyjnych dla inwestorów. Większość zapytań dotyczy dużych działek, o powierzchni 50-100 hektarów. Strefa ma 13,45 hektara w Kamiennej Górze, 31,66 hektara w Krzeszowie (bez dojazdu i z ograniczeniami w możliwości zagospodarowania wynikającymi z ochrony otoczenia bazyliki) oraz 5,38 hektara w Lubawce.

Stworzenie Obszaru Aktywności to nowy pomysł, ogłoszony dopiero podczas dzisiejszej sesji. T. Rycharski proponuje, aby powstał na północ od ul. Jeleniogórskiej tuż przy zjeździe z planowanej drogi S3. Prezes zaproponował, aby samorządy powołały zespół, który przeanalizuje strukturę własnościową działek i rozpoczęcie prac przy zmianie planów zagospodarowania przestrzennego. Obszar Aktywności miałby być atrakcyjną ofertą dla inwestorów, którzy zyskają łatwy dojazd do powiatu kamiennogórskiego po wybudowaniu drogi S3.

W tym roku kamiennogórska strefa wydała 3 zezwolenia na prowadzenie działalności. Żadne z nich nie dotyczy podstrefy w Kamiennej Górze. Na terenie miasta, w firmach strefowych, powstały w tym roku 53 nowe miejsca pracy.

Od kwietnia mają zmienić się przepisy dotyczące stref. Cała Polska objęta będzie działalnością stref, na każdej działce będzie można uzyskać taką samą pomoc państwa. Strefa kamiennogórska zajmować się będzie prawdopodobnie terenami na obszarze byłego województwa jeleniogórskiego.

Tadeusz Rycharski - prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez