aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
gmina Kamienna Góra - sesja

Nie będzie już konkursu potraw wigilijnych organizowane do tej pory przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra.

 

W tym roku zmieni się formuła tej imprezy. Zamiast rywalizacji organizatorzy chcą postawić na spotkanie mieszkańców i integrację. Nie będzie więc konkursu stołów wigilijnych w dotychczasowej formule. Mieszkańcy mają spotkać się, jak do tej pory, w Domu Kultury w Pisarzowicach, na wspólnej, gminnej wigilii. Mieszkańcy każdej ze wsi mają przygotować jedną potrawę. Dzisiaj (środa, 29 listopada) sołtysi wylosowali, jaką potrawę ich wieś ma przygotować.

Wspólnej wigilii towarzyszyć będą konkursy. Chętni będą mogli przygotować jedną wybraną potrawę. W tym roku ma to być potrawa z makiem. Dla dzieci zaplanowano konkurs Młody mistrz tradycji w dwóch grupach wiekowych 10-14 lat i 15-18 lat. Dzieci mają przygotować dowolną potrawę wigilijną. Swoją pracę powinni udokumentować np. fotograficznie. Drugi konkurs dla dzieci to zadanie plastyczne, przygotowanie dekoracji na wigilijne spotkanie.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez