Print
gmina Kamienna Góra - sesja

Radni gminy Kamienna Góra zapoznani zostali dzisiaj (środa, 29 listopada) z realizacją tegorocznych inwestycji. Gmina wydała na te zadania 6 mln zł.

 

Większość zadań dotyczyła remontów dróg. Prace wykonane zostały w Ptaszkowie (250 tys. zł), Pisarzowicach (119 i 129 tys. zł), Krzeszowie (ul. Sądecka 326 tys. zł, ok. 140 tys. zł dotacji z Urzędu Wojewódzkiego), Leszczyńcu (258 tys. zł, w tym 97 tys. zł od Nadleśnictwa), Dębrzniku (100 tys. zł), Czadrowie (177 tys. zł). Wyremontowane zostały również mosty w Leszczyńcu (91 tys. zł) i największy gminny most w Janiszowie (285 tys. zł).

Gmina przeprowadziła termomodernizację świetlicy w Szarocinie (80 tys. zł).

Nadal trwają remonty: drogi w Przedwojowie (była droga krajowa nr 5) wartość prac to 1,5 mln zł, dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 63% oraz w Raszowie (630 tys. zł, dofinansowanie 80% z funduszy popowodziowych). W Ptaszkowie wzdłuż drogi krajowej nr 5 powstaje oświetlenie (227 tys. zł), w Czadrowie remontowany jest most (152 tys. zł).

W Przedwojowie trwa budowa wodociągu łączącego wieś z Kamienną Górą (580 tys. zł, 63% dofinansowania z PROW). Projekt e-gmina zakłada wydanie 655 tys. zł z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego. Poprawa efektywności energetycznej gminnych budynków (dom kultury w Pisarzowicach i szkoły) kosztować ma 3,5 mln zł, z dofinansowaniem 2,1 mln zł z RPO. W Pisarzowicach powstaje małe boisko.

Nie wszystkie inwestycje zaplanowane na ten rok udało się zrealizować. W trzech przetargach nie zgłosiła się żadna firma chcąca remontować ujęcie wody przy pawilonie opata w Betlejem. W dwóch przetargach nie było chętnych na budowę boiska w Olszynach.

Nadal trwa procedura związana z budową ścieżki rowerowej do Krzeszowa oraz modernizacją oczyszczalni ścieków w tej wsi.