aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Edward Kaczor prezes PKS

Przy okazji informacji o działalności PKS-u w Kamiennej Górze, starosta Jarosław Gęborys zdradził radnym pomysł na zamianę z miastem ulicami. Powiat chce przejąć ul. Towarową.

 

Prezes PKS-u Edward Kaczor poinformował dzisiaj (wtorek, 28 listopada) radnych o sytuacji w firmie. PKS zatrudnia obecnie 192 osoby.

Podczas roku szkolnego, w dni robocze, spółka organizuje 480 kursów (podczas wakacji 116), w soboty 39 (30), niedziele 37 (27). PKS ma 75 autobusów, zatrudnia do ich obsługi 68 kierowców. Cały czas spada ilość przejazdów zarówno jednorazowych, jak i z biletami miesięcznymi. Rośnie grupa samorządów zlecających PKS-owi przewóz uczniów. Spółka obsługuje już 13 gmin z 5 powiatów.

W przewozach towarowych PKS eksploatuje 35 ciągników marki scania. Najstarsze z nich mają 10 lat, najnowsze kupione zostały w tym roku. Prezes podkreślił, że wśród kierowców nie ma Ukraińców.

Częścią PKS-u jest Stacja Obsługi Pojazdów i Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów.

W 2016 roku 41% przychodów spółki wypracował transport towarów, 29% przewozy osobowe, a 25% działalność handlowa. Osiągnięty zysk to 142 tys. zł.

W 2017 roku PKS kupił pojazdy za 2,6 mln zł (2,2 mln w 2016). Firma kupiła 8 autobusów i 4 ciągniki siodłowe.

Radny Dariusz Kurowski dopytywał się o podwyżki wynagrodzeń. Prezes poinformował, że średnie wynagrodzenie w spółce wzrosło w tym roku o 4,5%.

Radni dopytywali również o remont drogi dojazdowej do siedziby spółki. Ul Jedwabna i Towarowa to ulice miejskie. Starosta Jarosław Gęborys przekazał radnym informację, że wysłał do Urzędu Miasta pismo z propozycją zamian ul. Towarowej na ul Wiejską i Staszica. Po takiej zamianie powiat mógłby wyremontować dojazd do PKS-u.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez